Refinancování hypotéky

Co hýbe českým trhem hypoték

Klienti stále častěji využívají výhodného refinancování, díky kterému splácejí starší úvěry a ve svůj prospěch také využívají tlak na snižování poplatků.

Co hýbe českým trhem hypoték

České banky nemají příliš důvodů k oslavám, neboť jim vzrůstá podíl refinancovaných hypoték, zatímco počty nově uzavřených hypotečních úvěrů jim ve skutečnosti klesají.

Problémem hypotečních bankéřů se stává refinancování, při kterém klienti splácí starší hypotéky novými hypotečními úvěry s výhodnějšími úrokovými sazbami, přičemž současná průměrná úroková sazba se u hypoték pohybuje jen mírně nad třemi procenty.

Velkým potenciálem totiž disponují hypotéky, které byly uzavřeny v letech 2008 až 2010, kdy se úrokové sazby pohybovaly relativně vysoko a u kterých nyní klientům dobíhají tří- a pětileté fixace.

Vedle výšky úrokové sazby se důležitým aspektem při rozhodování klientů stanou také poplatky spojené s hypotékami. A to především poplatek za vedení úvěrového účtu, který se dnes ve většině případů pohybuje mezi 100 až 150 korunami měsíčně. Na banky bude vyvíjen silný tlak, aby tento poplatek snížily.

Refinancování hypotéky

Kontaktní údaje:
finanční poradce
Petr Boubel
Telefon: +420608344758
hypoteka-1@seznam.cz

Banky a bankovní systém existují v archaické podobě již od starověku. V Janově, který provozoval čilý obchod ve Středomoří se ve dvanáctém století zrodily základy moderních bank, bankovního systému a bankovnictví.
Refinancování hypotéky