Refinancování hypotéky

Intervence České národní banky ukončily deflaci

Česká národní banka zdůvodňovala své intervence na oslabení koruny mimo jiné tím, že pro zdraví ekonomiky je nutné omezit deflační tlaky. Směřování k deflaci je podle České národní banky pro ekonomiku nebezpečné.

Vzhledem k tomu, že inflace je předním kritériem, které Česká národní banka hlídá, může jí posun spotřebitelských cen pomoci při obhajobě výdajů, které na oslabení české koruny vynaložila. Meziroční inflace stoupla na 1,1 procenta. Avšak v porovnání s říjnem o 0,1 procenta klesla, za což mohou levnější pohonné hmoty, které v listopadu brzdily růst cen potravin.

Na situaci existují dva odlišné pohledy. Existuje teoretický předpúoklad, podle kterého dlouhodobá deflace - tedy pokles spotřebitelských cen - ničí výrobní podniky. Pokud prodávají za stále nižší ceny, prostě se jim to nevyplatí.

Na druhou stranu kritici oslabování koruny argumentují tím, že pokud ceny porostou, lidé budou více šetřit a také budou méně nakupovat. Inflace však patrně příští rok příliš významně růst nebude.

Další články:
Refinancování hypotéky kalkulačka - co nabízí.
Veřejné investice mohou ušetřit na stavebních zakázkách, rozdíl činí třicet procent.
Agentura S&P snížila Evropské unii rating o jeden stupeň.
Hypotéky mírně zdražily, stále jsou však levné a vyplatí se refinancovat.
Za úpadek firmy bude nést odpovědnost její vedení

Refinancování hypotéky

Kontaktní údaje:
finanční poradce
Petr Boubel
Telefon: +420608344758
hypoteka-1@seznam.cz

Intervence České národní banky ukončily deflaci.

Refinancování hypotéky