Refinancování hypotéky

Jak na refinancování hypotéky

Jak postupovat při refinancování hypotéky.

Vhodným okamžikem pro refinancování hypotéky je konec fixace úrokové sazby, kdy je možno refinancovat bez sankce (poplatku za předčasné splacení). Zvláštní případ tvoří v tomto směru hypotéky s plovoucí úrokovou zazbou (float) a neúčelové (americké) hypotéky, které je možno refinancovat kdykoli. Stejně tak lze kdykoli refinancovat úvěr ze stavebního spoření. Spoustu starostí a zbytečného stresu ušetří včasné zahájení refinancování, optimálně tři měsíce před koncem doby fixace, abyste měli na vše dostatek času.

Hypotéku poskytuje větší množství bank, které nabízejí různé podmínky. Jelikož jsou požadavky na hypotéku kladené klient od klienta odlišné, nelze obecně říci, která z nich je nejlevnější. Finanční poradce dokáže porovnat nabídky jednotlivých bank a podle požadavků klienta vybrat tu hypotéku, která bude nejlépe odpovídat pořebám refinancování.

Refinancování hypotéky je rozhodnutí, které ovlivní vaše finance na mnoho let dopředu, proto je dobré nevrhat se do něj bezhlavě a využít služeb odborníka, který se v oboru refinacování orientuje a je schopen Vám kvalifikovaně poradit.

Rady pro refinancování:
Prokazování výše příjmu při žádosti o refinancování hypotéky - zaměstnanec prokazuje výši mzdy za předcházející tři měsíce, podnikatel daňovým přiznáním z předchozích dvou let.

Refinancování hypotéky

Kontaktní údaje:
finanční poradce
Petr Boubel
Telefon: +420608344758
hypoteka-1@seznam.cz

Hypotéka na bydlení ve vlastním domě či bytě je costou k vlastnímu bydlení.
Banky a bankovní systém se vyvíjejí již od dob starověku.
Refinancování hypotéky