Refinancování hypotéky

Polská vláda spěchá na těžbu břidlicového plynu

Polská vláda urychluje zahájení těžby břidlicového plynu. Plánuje tím snížit energetickou závislost na Rusku a omezit spotřebu uhlí.

Ochránci životního prostředí ale varují, že nebezpečně hazarduje. Tvrdí, že podzemní trhání břidlice s použitím tlaku i chemie je časovanou bombou. Nikdo podle nich neví, co v podzemí způsobí. Je to chemické znečištění i nenávratné zničení vrstvy podzemí, ve které je břidlice.

Polská vláda si však ekologická rizika nepřipouští. Čelí kritice za nadměrné užívání uhlí a na břidlicovém plynu proto staví energetickou koncepci pro budoucnost. Polská vláda i těžařské firmy spustily velkou informační kampaň, která tvrdí, že těžba je bezpečná a Poláci se nemají čeho obávat.

Za tři roky už vložili Poláci do průzkumů břidlicového plynu v přepočtu 12 miliard korun. Další obří investice chystají. Až za 20 až 25 let budou přitom vědět přesně, jak velkými zásobami břidlicového plynu vlastně Polsko disponuje.

Podle první odhadů mělo mít Polsko k dispozici břidlicový plyn na 100, možná i 200 let dopředu. Avšak poté přišlo vystřízlivění. Odhady se snížily zásob o polovinu a navíc průzkum i vrty nešly tak rychle jako ve velmoci břidlicového plynu – Spojených státech amerických.

Další články:
Refinancování hypotéky kalkulačka a její možnosti.
Daň z pozemku zdraží novostavby, očekává se, že zahýbá s cenami nových nemovitostí.
Refinancování úvěru ze stavebního spoření je možno realizovat kdykoli v průběhu splácení.
V eurozóně vznikne první islámská banka

Refinancování hypotéky

Kontaktní údaje:
finanční poradce
Petr Boubel
Telefon: +420608344758
hypoteka-1@seznam.cz

Polská vláda spěchá na těžbu břidlicového plynu.

Refinancování hypotéky