Refinancování hypotéky

Refinancování hypoték ve stomiliardových objemech je na obzoru, banky jsou připraveny

Letošní rok bude pro banky v oblasti refinancování hypoték klíčový. Přibližně 100 000 klientů, kteří mají hypotéku uzavřenou v letech 2008 - 2010, končí v průběhu letošního roku fixace. Do hry tak podle odhadů bank vstupuje refinancování v hodnotě až 100 miliard korun.

Vzhledem k aktuální situaci na hypotečním trhu, kdy před pěti, respektive třemi lety, kdy klienti hypotéky uzavírali, byly úrokové sazby mnohem vyšší než dnes, banky očekávají zájem většiny klientů o získání výhodnější sazby.

Že lidé nehodlají čekat, až jim banka nabídne novou úrokovou sazbu, potvrzují i další z výzkumu získané údaje.

Se svou bankou bude o nové, výhodnější sazbě vyjednávat 46 procent klientů. Téměř tři pětiny klientů, však plánuje obejít více bank a jednat s nimi o nové nabídce. Pouze každý desátý klient se spokojí s úrokovými sazbami, které mu banka nabídne a vyjednávání o výhodnějších podmínkách neplánuje.

Zájem lidí o převedení hypotéky do jiné banky tedy oproti předchozím letům prudce roste.

Nečekejte na poslední chvíli

Mnohé banky klientům oznámí novou úrokovou sazbu pouze několik týdnů před koncem fixace. Pro klienty, kteří čekají až na nabídku stávající banky, tak nastane boj s časem pro vyjednání výhodnější sazby či refinancování. Odborníci proto doporučují zajímat se o nabídky konkurenčních bank minimálně dva měsíce před koncem fixace.

Podle výsledků průzkumu více než tři čtvrtiny klientů začíná o refinancování jednat dva až pět měsíců před koncem fixace. Sedm procent klientů jednání o refinancování zahajuje dokonce více než pět měsíců před koncem fixace. Naopak každý šestý klient nebude podnikat žádné kroky do doby, než ho jeho stávající banka osloví s nabídkou.

Refinancování hypotéky

Kontaktní údaje:
finanční poradce
Petr Boubel
Telefon: +420608344758
hypoteka-1@seznam.cz

Banky a bankovní systém mají za sebou dlouhý a složitý vývoj, který započal před tisíci lety.
Refinancování hypotéky