Refinancování hypotéky

Refinancovat hypotéku je stále snazší, možnost mají desítky tisíc lidí

Refinancovat hypotéku je stále snazší, možnost mají desítky tisíc lidí, kteří při konci fixace úrokové sazby mohou odejít k jiné bance zcela svobodně a bez větších komplikací.

Refinancovat hypotéku je stále snazší, možnost mají desítky tisíc lidí

České banky počty i objemy hypoték s končící fixací úrokové sazby pečlivě tají. Přesto lze odhadnout, kolik klientů může hypotéku refinancovat.

Kolik klientů banku nakonec změní, záleží v první řadě na přístupu banky, u které mají hypotéku uzavřenu. Pokud banka nabízí konkurenceschopné úrokové sazby a stávající klienty nepenalizuje za věrnost sazbami vyššími, než jaké u ní získávají noví zákazníci, má šanci, že jí stávající klienti neutečou.

Počty hypoték vhodných k refinancování je možno odhadnout na základě počtu hypoték poskytnutých před 3 a před 5 lety s příslušnou dobou fixace úrokových sazeb, přičemž tří a pětiletá doba fixace z nich tvoří přibližně 90 %. Jedná se však skutečně pouze o odhad, protože část těchto hypoték mohla být splacena předčasně, byť poplatky za předčasné splacení jsou v mnohých případech značné.

Refinancování hypotéky

Kontaktní údaje:
finanční poradce
Petr Boubel
Telefon: +420608344758
hypoteka-1@seznam.cz

Banky a bankovní systém vznikaly postupně. V roce 1472 vznikla například italská banka v Monte dei Paschi v Sieně, která poskytovala půjčky za lepších podmínek, než nabízeli tehdejší lichváři.
Refinancování hypotéky