Refinancování hypotéky

V eurozóně vznikne první islámská banka

V eurozóně vznikne první plnohodnotná islámská banka. Bude se jmenovat Eurisbank a v Lucembursku ji na konci roku 2014 založí skupina soukromých investorů z oblasti Perského zálivu.

Čím je nový finanční dům pro Evropany zvláštní? Například tím, že islámské bankovnictví zakazuje úroky a čistě peněžní spekulace.

První islámská banka v Evropě, která bude disponovat počátečním kapitálem 60 milionů eur (1,6 miliardy korun), plánuje poskytovat služby drobným klientům i firmám a oslovit dosud nevyužitý zákaznický segment s více než dvaceti miliony muslimů v EU, který představuje významný potenciál růstu pro islámské bankovnictví. Penetrace produktů islámského bankovnictví je v Evropě nízká a nabídka nedostatečná. Poptávka muslimských klientů po službách, které jsou v souladu s právem Šaría a které jim současná nabídka bank nenabízí, je v Evropě silná. Své pobočky proto plánuje banka zřídit v Německu, Francii, Belgii a Nizozemsku.

Volba sídla není náhodná, Lucembursko se už delší dobu úspěšně profiluje jako centrum pro obchodování s islámskými dluhopisy.

Další články:
Refinancování hypotéky kalkulačka a její možnosti.
Vatikánská banka má nového šéfa, který jí má vrátit prestiž která v poslední době zakolísala.
Refinancování úvěru ze stavebního spoření je možno realizovat kdykoli v průběhu splácení.
Evropská centrální banka údajně zvažuje nové kolo LTRO

Refinancování hypotéky

Kontaktní údaje:
finanční poradce
Petr Boubel
Telefon: +420608344758
hypoteka-1@seznam.cz

V eurozóně vznikne první islámská banka.

Refinancování hypotéky